Monthly Archives: Лютий 2022

Безпека у разі надзвичайної ситуації техногенного або військового характеру

Рекомендації щодо дій у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації:

 • «Абетка безпеки», розроблена ДСНС, з можливістю встановлення відповідного мобільного додатку на смартфон. Доступна за посиланням – abetka.dsns.gov.ua.
 • Мапа з адресними місцями укриттів у підземному просторі Києва, оновлена Київською міською державною адміністрацією.
 • Рекомендований вміст тривожної валізи – доступний за посиланням.
 • Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни», розроблена Міністерством культури та інформаційної політики – доступна за посиланням.
 • Посібник «Супергерої безпеки», створений дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз – за посиланням. У посібнику йдеться про те, як говорити про загрози з найменшими членами родини і як навчити їх діяти у різних ситуаціях. У своїх рекомендаціях Світлана Ройз спиралась на матеріали Служби тилу Ізраїлю. Вона пропонує закріплювати знання у форматі ігор у супергероїв.
 • Нормативно-законодавча база з питань безпеки життєдіяльності для закладів освіти
Інформація про укриття населення м. Києва та порядок оповіщення під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру

Для укриття населення м. Києва від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру створено фонд захисних споруд цивільного захисту, до якого входять сховища цивільного захисту, підземний простір метрополітену, підвальні приміщення житлових будинків, підземні паркінги та інші споруди підземного простору. Організації та власники зазначених споруд у разі потреби забезпечать вільний доступ для укриття.

Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, у сховищах укриттю підлягають:

а) працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання, віднесених до відповідних категорій цивільного захисту і розташованих у зонах можливих значних руйнувань населених пунктів, які продовжують свою діяльність в особливий період;

б) персонал атомних електростанцій, інших ядерних установок і працівники суб’єктів господарювання, які забезпечують функціонування таких станцій (установок);

в) працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання, віднесених до категорії особливої важливості цивільного захисту та розташованих за межами зон можливих значних руйнувань населених пунктів, а також працівники чергового персоналу суб’єктів господарювання, які забезпечують життєдіяльність міст, віднесених до відповідних груп цивільного захисту;

г) хворі, медичний та обслуговчий персонал закладів охорони здоров’я, які не підлягають евакуації або не можуть бути евакуйовані у безпечне місце.

Відповідно до вимог Кодексу, захист населення міста від певних факторів небезпеки, що виникають унаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період від дії засобів ураження, здійснюється у спорудах подвійного призначення (наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням) та в найпростіших укриттях (фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує ризик комбінованого ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період).

Споруда подвійного призначення – це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення.

Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує ризик комбінованого ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також шкідливий вплив засобів ураження в особливий період.

Оповіщення

Головний спосіб оповіщення населення про порядок поводження під час виникнення надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення мережею провідного мовлення (через квартирні і зовнішні гучномовці), а також через місцеві радіомовні станції і телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації вмикаються сирени та інші сигнальні засоби.

Запам’ятайте! Сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільної оборони «УВАГА ВСІМ!».

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення управління з питань надзвичайних ситуацій.

На кожний випадок виникнення надзвичайних ситуацій підготовлено варіанти повідомлень щодо можливих надзвичайних ситуацій.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і под.) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Вислухавши повідомлення, кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні відповідно до отриманих вказівок.

Повідомлення містить: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації; територію (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядок дій в умовах надзвичайної ситуації і т. ін.

ПОВІДОМЛЕННЯ залежатимуть від екстремальних умов, розмірів, тривалості й масштабності можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеня небезпеки факторів ураження для населення міста і стану рятувальних та невідкладних аварійних відновлювальних робіт.

Кожний громадянин, який перебуває на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності, діяти відповідно до плану цивільного захисту, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління ЦЗ.

Якщо громадянин перебуває вдома під час виникнення надзвичайної ситуації, він повинен:

 • тримати вдома постійно ввімкненими репродуктори, радіоприймачі, телевізори для того, щоб слухати розпорядження і вказівки органів виконавчої влади, Департаменту муніципальної безпеки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відділів з питань цивільного захисту;
 • повідомити про отриману інформацію сусідів;
 • привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, а якщо їх немає, приготувати найпростіші засоби (повсякденний одяг, взуття, ватно-марлеві пов’язки, плівку тощо);
 • постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, підготувати медичну аптечку, документи, засоби зв’язку, особистої гігієни, запас їжі та ін.;
 • провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (перекрити газ, електропостачання тощо), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, кватирки, ущільнити їх;
 • уточнити місце найближчого укриття (підвальне приміщення, метрополітен, паркінг), де можна сховатися.

Якщо сигнал застав вас у транспорті, громадському місці (магазині, театрі, на ринку тощо) потрібно уважно й спокійно вислухати повідомлення, визначитися, де найближча станція метрополітену, укриття і як найшвидше дістатися й укритися там, а якщо є час, то якнайшвидше повернутися додому і діяти відповідно до отриманих вказівок.

У Шевченківському районі функціонує 346 укриттів на випадок надзвичайних ситуацій

У Шевченківському районі функціонує 346 укриттів на випадок надзвичайних ситуацій

З метою захисту цивільного населення при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру на території Шевченківського району знаходиться 346 захисних споруд.

Наразі проводиться планова інвентаризація та обстеження сховищ спеціалізованою комісією Шевченківського РУ ГУ ДСНС України в м. Києві разом із Шевченківською райдержадміністрацією.

Про це повідомляють у відділі з питань цивільного захисту Шевченківської райдержадміністрації.

Укриття поділяються на найпростіші та споруди подвійного призначення, з адресним переліком яких можна ознайомитись ТУТ.

Відповідно до наказу МВС від 9 липня 2018 року №579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту» балансоутримувачами повинні проводитись відповідні заходи щодо підтримання укриттів в належному стані та у готовності до використання за призначенням.

За результатами комплексної перевірки захисної споруди комісією складається Акт перевірки, де зазначається стан захисної споруди, загальне призначення сховища, наявність систем водо-, тепло-, електропостачання, наявність необхідного обладнання та інвентарю тощо.

Також для зручності інформування населення Київська міська державна адміністрація оновила мапу, де вказані адресні місця укриттів столиці

Офіційні документи:

– Наказ МВС від 9 липня 2018 року №579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту» (зі змінами та доповненнями);

– Постанова КМУ від 10 березня 2017 року «Деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту» (зі змінами та доповненнями);

– Кодекс цивільного захисту України (зі змінами та доповненнями).

#спорт_для_всіх

Нетиповий урок фізкультури (вчитель Косенко Людмила Ігорівна) мали сьогодні здобувачки освіти 8-А та 11-А класів – діти долучилися до азів йоги, яка вважається запорукою здоров’я та доброго самопочуття.#спорт_для_всіх

Чи потрібні нам правила?

Чи потрібні нам правила? На це запитання дали відповідь учні 4-Б класу (класний керівник Полоус Ірина Олександрівна). Діти зробили висновок, що правила нам потрібні. Це робить нас організованим, свідомими та відповідальними.

#спорт_для_всіх #спортивний_челендж

Сучасний освітній простір Tumo

22 лютого ще два класи відкрили для себе сучасний освітній простір Tumo – чарівний світ новітніх технологій, дизайну та втілення креативних можливостей.

#українською_будь_ласка

Учні 3-А класу разом з класним керівником Рижковою Світланою Борисівною долучилися до святкування Міжнародного Дня рідної мови. Маленькі українці переконалися, що наша мова одна з наймилозвучніших та найвокальніших у світі та без знання рідної мови обійтися не можна.#українською_будь_ласка

#українською_будь_ласка

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Долучилися до цього і учні 4- Б класу (класний керівник Полоус Ірина Олександрівна). Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.#українською_будь_ласка

#українською_будь_ласка

У 7-Б класі (вчитель Манжалей Аліна Віталіївна) відбулася мовознавча гра «Найрозумніший», під час яко діти перевірили свої знання та мовні навички.Діти 6-А класу долучилися до конкурсу малюнків «Говорити українською – модно», взяли участь у вікторині «Кращої, ніж рідна, мови не буває” #українською_будь_ласка

В 5-6 класах з нагоди відзначення Дня рідної мови відбулися інтелектуально – розважальні ігри (вчитель Стаховська Людмила Олександрівна) #українською_будь_ласка

#українською_будь_ласка

Мова – ДНК нації! Вже 22-й рік поспіль кожна країна світу відзначає День рідної мови. Сьогодні, як ніколи, важливо пам’ятати про рідну мову, культуру, історію. З нагоди свята у 5-11-х класах вчителі української мови провели тематичні заходи. У 5-9 класах (вчитель Радванська Єлизавета Сергіївна) пройшли воркшопи, на яких учні змогли самі запропонувати проекти популяризації української культури та мови серед молоді, кращі з яких будуть втілені в життя. Також для 6-7-х класів пройшли інтелектуально-розважальні заходи та пізнавальні тематичні уроки. А у 10-А класі школярі побували на віртуальній екскурсії, присвяченій історії нашої мови ще з часів існування праслов’янської мови. Мова єднає націю! #українською_будь_ласка

Лютий 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ   Бер »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Архіви