День пам”яті Героїв Крут
Бій під Крутами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.
Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.
Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.
Сучасників особливо вразило поховання 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам’яті тридцяти».
Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. 2006 року на місці бою встановлено пам’ятник. З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам’ятну монету номіналом 2 гривні.
“Шляхами українського мистецтва”
27 січня 2017 року учні 6-А класу (класний керівник Сопочкіна Олена Валеріївна) відвідали виставку картин народного художника України, лауреата Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, одного із 100 геніїв сучасності за версією британської газети The Daily Telegraph, Івана Степановича Марчука. Дітям дуже поталанило, адже вони потрапили на виставку в щасливу хвилину: саме в цей час туди завітав сам автор і вони мали можливість поспілкуватися з ним.
Діапазон напрямків образотворчого мистецтва, пропущених через призму самобутньої світоглядної системи і екстрапольованих на полотно, феноменально широкий: від примітивізму (з чіткими ознаками архетипності) до реалізму, гіперреалізму абстракціонізму, абстрактного експресіонізму, сюрреалізму й абстрактного сюрреалізму. Маневруючи пропорціями, ритмом, кольором, Іван Марчук творить на підсвідомості і впливає на підсвідомість.
Сьогодні його картини вражають мистецтвознавців Європи, Америки, Австралії, йому пропонують виставлятися в найкращих залах світу. Картини Івана Марчука зберігаються в багатьох колекціях у різних країнах.
Гра-подорож “Політ на космічному кораблі”
Відбулася гра- подорож політ на космічному кораблі . На борту космічного корабля були учні 1-Б класу. Пілот – класний керівник Марія Станіславівна. Пасажири успішно здійснили посадку маючи при собі багаж знань, умінь і навичок. Даний політ дав можливість поповнити та застосувати у відповідних ситуаціях такі поняття як взаєморозуміння, взаємоповага, сила, витримка та терпіння. Ці поняття було використано в ігровій формі. Це дало змогу вчителю ще більше пізнати кожного, між собою учні почали краще взаєморозуміти і взаємодопомагати, підтримувати й надавати сил йти далі, витримки долати падіння. Під час навчального процесу, так як і в космічному просторі час від часу бувають космічні бурі і метеори. Це ситуації, коли діти починають проявляти свій характер. Тому ми маємо підтримати один одного, щоб з легкістю летіти до нових звершень.
“Вибір залежить від тебе самого!”
Обов’язковою умовою здорового способу життя є свідома відмова від набуття шкідливих звичок, зокрема паління, вживання алкоголю, наркотиків тощо. В школі спланована систематична профілактична робота, наступним етапом якої стали круглі столи та інтерактивні заходи для учнів 8-10 класів, підготовлені та проведені соціальним педагогом Шевенко А. М. Заходи мали на меті пропагувати здоровий спосіб життя; викликати в учнів негативне ставлення до вживання наркотиків, алкоголю та паління, які завдають великої шкоди здоров’ю людини;
– формувати вміння сприймати оцінку своїх учинків іншими і наводити приклади такої оцінки;
– виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, уміння самооцінювати їх;
– спонукати дітей до роздумів: вибір залежить від тебе самого!
День Соборності України
День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України. Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.
Останні коментарі